Де краще купити біткойн, як звести комісію за купівлю до мінімуму та які існують ризики, пов’язані з криптомонетами – читайте в матеріалі Фінансів24.

До теми: Біткойн проти долара: як криптовалюта завойовує лідерство на фінансовому ринку

Як купити біткойн із мінімальною комісією

Є кілька способів купівлі криптовалют, які докорінно відрізняються між собою.

Через обмінник

Найпростіший спосіб купити криптовалюту – це обмінники. Зазвичай там можна придбати найпопулярніші цифрові активи. Оплатити монети там можна різними способами: карткою, за допомогою платіжної системи чи за номером телефону.

В інтернеті найчастіше рекомендують купувати біткойни в онлайн-обмінниках. Перевагою часто називають можливість конвертувати цифрові гроші в будь-яку валюту.

Однак цей метод має недоліки:

  • обмінників є дуже багато і складно вгадати, який із них чесний;
  • більшість таких систем працюють у ручному режимі та на процес обміну можна витратити декілька годин;
  • вимагають низку формальностей і детальної інформації про користувача.

Ціна переказу в обмінників часто вища, ніж у бірж: від 1-3% до 15%.

Через біржу

Купівля криптовалюти через біржу дещо складніша, ніж через обмінник, і тут не можна купити біткойн за допомогою платіжної картки. Однак це саме той варіант, який дає змогу звести до мінімуму комісію.

Купівля доларів

Криптовалюти з найменшою комісією можна купити лише за долари. Тому слід обрати момент, коли курс гривні піднявся. Для цього можна використати Українську міжнародну валютну біржу (УМВБ), на сайті якої не лише є інструменти обміну валют, а й зручно відстежувати коливання курсу. Це важливий момент, який частково відповідає на запитання, як купити біткойн із мінімальною комісією.

Переказ доларів на рахунок біржі

  • Валютні перекази дають змогу економити гроші. Передусім під час переказу комісію стягуватиме банк-відправник – близько 1%.
  • Після зарахування коштів на біржовий рахунок з депозиту списує комісію банк-отримувач – від 20 до 50 доларів.
  • А останньою з вас візьме комісію ваша криптобіржа під час зарахування коштів – від 1% до 3%.

Однак під час вибору "правильних" партнерів і дотримання низки правил ви можете знайти, де купити біткойн із мінімальною комісією.

Актуально: Як заробити криптовалюту без вкладень: способи отримати безкоштовні біткойни в 2020 році

Зводимо комісію до мінімуму

Спершу оберіть, на якій біржі ви хочете купити криптовалюту. Зокрема, варто обирати ті платформи, де можна здійснити безкоштовний депозит. Хорошим варіантом у цьому плані є CEX.

Дізнайтеся у своєму банку, на якому тарифі можна здійснювати валютні перекази без комісії. Якщо таких немає, то дізнавайтеся, який тариф бере найменшу комісію. Якщо доведеться платити більше, ніж 0,5% – це марна трата коштів.

Щоб банк-отримувач не списував із вас комісію, не вказуйте під час переказу, що використовуєте банк-кореспондент. Це необов’язково, кошти дійдуть в будь-якому випадку.

Купівля з рук

Це найбільш небезпечний спосіб купівлі криптовалют. Причиною є велика кількість аферистів, які намагаються нажитись на довірі. Однак є спосіб гарантувати собі безпеку – сервіс localbitcoins. Якщо на цьому ресурсі продавець має хороший рейтинг, то шанс втратити гроші мінімальний. Але не варто йти на високі ризики в пошуках, де вигідно купити біткойн.

Інші варіанти купівлі криптовалюти

Також існує варіант купівлі через банкомат і термінал. Однак це поки що малодоступна річ: за даними сервісу CoinATMRadar, у світі налічується 4 тисячі біткойн-банкоматів. В Україні таких наразі лише 15: у Києві, Львові, Харкові, Дніпрі та Одесі. У таких терміналах можна використовувати лише готівку, яку ви перераховуєте на гаманець з автоматичною конвертацією в криптовалюту.


Купівля біткойнів у криптобанкоматі / Фото Flickr

Де взяти гаманець і зберігати валюту

Надійний електронний гаманець – запорука успішної роботи з криптовалютою.

Види криптовалютних гаманців:

  • Онлайн-гаманці – ключі розміщуються на віддалених серверах. Тут можна не лише відкривати кілька гаманців для різних криптовалют, а й проводити операції конвертування, торгувати на біржах, розраховувати комісії у вбудованих калькуляторах.
  • Браузерні – програми, які зроблені у вигляді розширень для браузерів Chrome і Firefox. Мають мінімалістичний дизайн, який зручний і приємний для візуального сприйняття.
  • Офлайн-гаманці – вони бувають або десктопні (ключі криптовалют зберігаються на жорсткому диску вашого комп'ютера в спеціальній програмі) або апаратні (ключі на окремому носії, який схожий на флешку).
  • Додатки для смартфонів – зручні, коли потрібно здійснювати швидкі та невеликі трансакції.
  • Електронний гаманець на паперовому носії – друк QR-коду, який містить посилання на унікальний ключ-код монет. Хороші для тих, хто не довіряє електроніці.

Також цікаво: Криптовалюта без вкладень: що таке біткойн крани та як на них заробляти

Чи законно купувати біткойни в Україні?

Емісія криптовалют децентралізована, обмежена та автоматизована, усі розрахунки проводяться анонімно, а трансакції навіть у найвіддаленіші куточки світу можуть займати лічені секунди. Звичайно, це передбачає відсутність багатьох проблем, які є в сучасної банківської системи.

Попри корінь "валюта", криптомонети в Україні не відповідають законодавчому визначенню валюти. Тому ваші біткойни жодним чином не регулюються нормами Національного банку.

Криптовалюта в Україні є законною лише за одним правилом: "дозволено все, що не заборонено".

Криптовалюти в різних країнах:

  • США – біткойни вважаються не валютою, а майном.
  • Канада – криптомонети вважають товаром.
  • Великобританія – криптовалюту можна використати навіть для купівлі пива у пабі та продуктів у магазині.
  • Японія – за біткойн тут можна навіть купити облігації та оплатити оренду житла.

Ризики криптовалюти

Криптовалюти, як і звичайні гроші, мають ризики пов’язані з ними чи радше з можливістю їх втрати.

Шкідливі програми

Перші з них створили ще в часи, коли з'являлись перші системи електронних платежів (WebMoney, QIWI та інші). Тепер існують їхні аналоги, які адаптували до ринку криптовалют.

Найпоширеніші способи крадіжки криптомонет:

  • програми-вимагальниці – після активації блокуються всі файли або ж навіть можливість користуватись комп’ютером. За розблокування потрібно перерахувати гроші вимагальникам;
  • віруси – працюють у фоновому режимі та викрадають інформацію з буфера обміну, скріншоти, зашифровані адреси валют і закриті ключі. (Прикладом такого є Bitcoin Find and Recover 1.x – троянський вірус, що маскується під інструмент відновлення криптовалюти. Його виявила команда безпеки KuCoin у травні цього року);
  • фальшиві посилання – аферисти створюють фальшиві сайти, які ідентичні до справжніх бірж криптовалют. Відмінні в них лише дві речі – посилання та неможливість отримати криптовалюту після переказу коштів;
  • фішинг – переважно це масові фейкові розсилки, які намагаються отримати паролі та логіни користувачів. Часто "фішери" маскуються під адміністрацію сайтів.

Читайте також: Навіщо придумали криптовалюту: все про можливості заробітку для початківців

Хакерські атаки

Кібератаки – друга за масштабністю проблема у світі криптовалют.

Біткойн-гаманці та великі суми, які є в обігу на торговельних майданчиках, давно приваблюють злодіїв. Криптовалютні біржі неодноразово страждали від зламування та закривались через банкрутство. Прикладом жертв таких кібератак є MapleChange, яка назавжди припинила існування у 2018 році.

Я скептично ставлюся до будь-якої ідеї, яка нібито зможе розв'язати проблему безпеки. На мою думку, жодна технологія або механізм не здатні захистити криптовалюту від хакерських атак і махінацій,
– вважає Тайлер Мур, доцент кафедри кібербезпеки університету Tulsa.

Зменшити ризик втрати валюти можна вибравши криптовалютну біржу, яка має хорошу репутацію. Чим краща біржа, тим більші кошти там вкладають у безпеку.


Біткойн скам / Фото Flickr

Крах ринку віртуальних грошей

Можливість різкого падіння цінності криптовалют – це саме те, чим найчастіше спекулюють у розмовах про них.

Не існує ніяких гарантій, що стрімке зростання в певний момент чи не обернеться настільки ж стрімким спадом. Хоч і ймовірність мала, можливе повернення "до нуля". Ціни криптовалют мінливі, що підтверджує висока волатильність, тому різке зниження курсу може спровокувати практично будь-який політичний або економічний фактор.

Хоч такий ризик заперечити повністю не можна, очікувати його теж не варто, оскільки передумов до цього ще не було.

Що робити з криптовалютою далі?

Є чимало способів користування криптовалютою, окрім звичайного зберігання коштів. Це як пасивні, так і активні способи заробітку. З активних найефективнішим є трейдинг, тобто торгівля, проте в нього є низка плюсів і мінусів. Якщо у вас є бажання ним займатись, потрібно добре ознайомитись зі специфікою та здобути навички професійного трейдера.